Det er en nyopprettet stilling som vil bidra til å styrke Eff i arbeidet for å bli en ledende bolig- og bransjepolitisk organisasjon.

– Vi er svært fornøyd med ansettelsen av Lundesgaard. Han vil bidra til å profesjonalisere foreningens politiske arbeid og kommunikasjon, sier administrerende direktør Christian V. Dreyer.

– Jeg har i flere år vært engasjert i boligpolitiske spørsmål og ser frem til å jobbe for å styrke Eff sin rolle i det norske samfunnet. Boligprisstatistikken foreningen publiserer hver måned og bransjens viktig funksjon i det norske boligmarkedet gjør dette til en svært spennende stilling. Jeg gleder meg til å ta fatt på den nye jobben, sier Erik Lundesgaard

Lundesgaard starter i stillingen 2. januar, 2014.

Fakta om Eiendomsmeglerforetakenes Forening (Eff):

Eff ble stiftet 4. april 2001 og organiserer ca. 90 % av alle foretak med bevilling til å drive eiendomsmegling. Eff er en bolig- og bransjepolitisk organisasjon som jobber for eiendomsmeglingsbransjens rammebetingelser og for trygge eiendomstransaksjoner for forbrukerne. Eff utgir den månedlige boligprisstatistikken basert på tall fra foreningens medlemmer. For mer informasjon: www.eff.no